https://www.facebook.com/autolarmypresov.sk?fref=ts

 

 

             

 


Úvod »» HEAD-UP DISPLEJ HUD 01


    

HEAD-UP DISPLEJ HUD 01

akcia

skladom

 

Číslo produktu: HUD 01
naša cena bez DPH : 37,00 eur
naša cena s DPH (20 %):
44,40 eur

Univerzálny "Head-up displej" - prvok aktívnej bezpečnosti, znižuje pravdepodobnosť nehody, zrkadlovo zobrazuje otáčky a rýchlosť vozidla na čelnom skle, podobný systémom známym z luxusných vozidiel. Zariadenie umožňuje vodičovi plne sa sústrediť a hladieť na cestu pred vozidlom, pričom údaje sa mu zobrazujú v zornom poli.

Počas jazdy vysokou rýchlosťou napríklad v noci, pohľad vodiča smerom dolu na prístrojový panel spôsobí, že vozidlo prejde veľkú vzdialenosť (pri 90 km/h je to neuveriteľných 50 metrov za 2 sekundy) bez toho, aby mal vodič možnosť zareagovať v prípade, že sa vyskytne nehodová situácia. Na predídenie takejto nebezpečnej situácii, sú niektoré luxusné vozidlá vybavené systémom HUD displejom, ktorý premieta dôležité informácie (hlavne rýchlosť) na čelné sklo vodiča do výšky pohľadu, čo umožní, že vodič nemusí klopiť zrak na prístrojový panel a tak minimalizuje čas, keď vozidlo a priestor pred ním nie je kontrolovaný. Takéto riešenie znižuje pravdepodobnosť nehody. Ďalšou výhodou je lepšia kontrola rýchlosti vozidla v meraných úsekoch, kedy má vodič údaj o rýchlosti neustále pred očami.

Zariadenie je napájané a číta údaje z diagnostickej zásuvky vozidla OBD II. Inštalácia a nastavenie môžu byť vykonané v priebehu 3 minút. HUD Displej sa umiestni na prístrojovú dosku, a položí sa na protisklzovú podložku, prípadne sa upevní obojstrannou 3M lepiacou páskou (nie je súčasťou balenia). V prípade použitia bez reflexnej fólie, doporučujeme umiestniť displej čo najbližšie k čelnému sklu, čím sa minimalizuje tieň zobrazovaných číslic. Pre úplné odstránenie tieňa číslic na čelnom skle je potrebné nalepiť na vnútornú stranu čelného skla reflexnú fóliu. HUD displej je pripojený káblom k diagnostickej zásuvke vozidla.

Vlastnosti HUD 01:

 • zobrazené údaje: aktuálna rýchlosť a otáčky motora
 • jednotky rýchlosti:  km/h
 • jednotky otáčok: v 1000/min
 • svetelný senzor: jas displeja sa mení v závislosti na okolitom osvetlení
 • použitie pre väčšinu osobných vozidiel (s diagnostickou zásuvkou OBD II)
 • podpora vozidiel so systémom START/STOP
 • použitie bez, alebo s reflexnou fóliou (v balení)

Pozn.

 • Je potrebné si vopred overiť typ diagnostickej zásuvky vo vozidle, OBD II sa začala používať približne od roku 2002 (v závislosti od výrobcu). Staršia diagnostická zásuvka OBD podporovaná nie je! (fyzicky je ale zhodná s OBD II).
 • Reflexná fólia nemá certifikát pre použitie na cestných komunikáciách.
 • Pri prvom použití vo vozidle a pri zmene vozidla treba vykonať reset zariadenia (pozri návod).

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.

YTU4N